گروه نرم افزاری سازه : 25 خرداد 97 دومین جمعه خاص
iransaze.com :: مشاهده موضوع - سبک و یکپارچه سازی؛ راهکار محوری برای افزایش مقاومت و ایمنی (مواد خشک آماده برای پوشش بتنی سبک، عایق و غیر شکننده بر روی پانلهای سبک و مسلح ساندویچی)
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست iransaze.com » دانلود مقالات تخصصی فارسی

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
سبک و یکپارچه سازی؛ راهکار محوری برای افزایش مقاومت و ایمنی (مواد خشک آماده برای پوشش بتنی سبک، عایق و غیر شکننده بر روی پانلهای سبک و مسلح ساندویچی)
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
newstructure1
عضو جدید
عضو جدید


عضو شده در: 9 مهر 1390
پست: 1

تشکر: 0
تشکر شده 1 بار در 1 پستامتیاز: 10
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: شنبه 9 مهر 1390 - 15:46    عنوان:  سبک و یکپارچه سازی؛ راهکار محوری برای افزایش مقاومت و ایمنی پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

استفاده وسیع از سیستم های "سبک و در عین حال، یکپارچه" در ساخت را می توان راهکاری محوری برای "افزایش موثرِ مقاومت و ایمنی بناها در برابر زلزله" قلمداد کرد. بنا به تجارب و واقعیت های موجود این راهکار چه بسا یگانه راه حلی است که در عمل قابل اجرا در سطح وسیع در کوتاه-مدت می باشد. بدین ترتیب و همراه با در نظر داشتن مجموعه عوامل در هم تنیده فنی، اقتصادی و اجرایی ...، تلاش برای گسترش راهکار محوریِ "سبک و یکپارچه سازی" و تحقق هر چه بیشتر آن به هر نحو ممکن اهمیتی "راهبردی" دارد.

همچنین لازم است تا حد امکان "تامين همزمانِ مجموعه ویژگی های مطلوب در بنا" مد نظر قرار گیرد. از جمله این ویژگی ها می توان این موارد را بر شمرد: کاهش وزن سازه و ابعاد برخی اجزاء (که از نیروی موثر زلزله و نیز میزان فولاد و بتن مصرفی می کاهد)، مقاومت و ایمنی بالاتر در برابر زلزله و انفجار، عایق حرارت و نیز حایل صدا و رطوبت بودن، ایمنی بیشتر در حریق، افزایش فضای مفید داخل بنا، وجود قابلیت های گوناگون شکل-گیری و کار-پذیری و امکان اجرای تاسیسات و تزیینات و انواع نماهای مقتضی، انعطاف و تنوع در اشکال (مانند امکان به دست دادن سطوح دارای انحنا)، سادگی و سرعت در حمل و اجرا، اتلاف کم مصالح، کاهش خستگی بنا و پایایی مناسب در دراز-مدت .....

معرفی "مواد خشکِ آماده" برای اجرای گونه ای پوشش بتنیِ سبک، عایق و به ویژه "غیر شکننده" بر روی پانل های مسلحِ ساندویچی به نوبه خود گامی است در این راستا. در واقع در اینجا نوعی استفاده بسیار ساده و اولیه از سیستم کلیِ موسوم به "بتن سبکِ مسلح و مرکب ارتجاعی" و اجزای تشکیل دهنده آن مد نظر می باشد. در این فن آوری "ساده، تجربه شده و غیر انحصاری"، سیستم مزبور در ساخت دیوارهای بسیار سبک و عایقِ "غیر باربر" در چارچوب گونه ای نیم-پیش ساختگی و همراه با کاربستِ پاره ای روش های رایج و رو به گسترش، مورد استفاده قرار می گیرد.

قطعه سبک و یکپارچه به دست آماده بدین ترتیب در اصل نوعی سامانه مرکب است که به مثابه "یک سیستم عمل کننده واحد" دارای مقاومت و ظرفیت "جذب انرژیِ" مطلوب بوده و از "رفتار مناسب در برابر ضرباتِ" شدید وارده برخوردار می باشد. چه این که گذشته از پایایی، در اینجا به سبب کاربرد ساده نوعی بتن سبک و عایقِ خاص به جای ملات معمول و سنگین-وزنِ ماسه-سیمانِ مورد استفاده در برخی پانل های غیر باربرِ مشابه، در مقایسه با آنها، دیوار به دست آمده "وزنی به مراتب کمتر (مثلا در حدود 50 کیلوگرم در متر مربع)" داشته؛ "عایق حرارتی بمراتب بهتری" بوده و با اجرایی نسبتا آسان تر و عدم نیاز به برخی اندودها، همچنین امکانات شکل-گیری و کار-پذیری مناسبی (مانند امکان برش و گیرش میخ) دارد.

در این باره، طرح اختلاط مورد نظر، فن آوری ساده تولید و اجرا همراه با دیگر موارد و جزییات مقتضی در این منابع نیز برای هر گونه استفاده به روشنی بیان گشته اند:

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر
تشکر توسط: re2so90
:
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1


 

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Powered by phpBB © 2001 phpBB Group
قالب فارسی شده توسط ایران یاد

دوره طراحی پیشرفته دال و پی در safe 2016