iransaze.com :: مشاهده موضوع - سوال در مورد نرم افزار کارا محاسب
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست iransaze.com » بقیه نرم افزارهای طراحی سازه

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
سوال در مورد نرم افزار کارا محاسب
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
mahtab3858
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 16 شهریور 1390

تشکر شده 0 بار در 0 پست

[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: سه‌شنبه 19 خرداد 1394 - 08:07    عنوان:  سوال در مورد نرم افزار کارا محاسب پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کسی با کارا محاسب کار کرده ؟ چطوره؟

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email
:
A.Amini
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 14 خرداد 1390

تشکر شده 653 بار در 318 پست

پست تاریخ: چهار‌شنبه 20 خرداد 1394 - 04:34    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام دوست عزیز
باید دید شما از کارامحاسب چه خواسته ای دارید؟
برای چه هدفی میخواین از کارامحاسب استفاده کنید؟
بنده خودم به شخصه از این نرم افزار استفاده کرده ام و در بسیاری از موارد واقعا سرعت و دقت زیادی در کار من ایجاد کرده است.
اعمال ضوابط ایین نامه استاندارد 2800 توسط یک افزونه اون هم در محیط ایتبس برای خیلی از محاسب ها یه آرزو بود که خب خداروشکر امروزه به همت مهندسین همین مرز و بوم تحقق پیدا کرد.
شما با داشتن یک افزونه با خیال راحت تمام تنظیمات رو تو ایتبس بر اساس مقررات کشور خودمون ایجاد کنید. واقعا دیگه چی بهتر از این . . . . .؟!! اون هم بصورت کاملاً خودکار با نهایت سرعت و دقت!
پاینده باشید دوست عزیز

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر
steelman
عضو کمی فعال
عضو کمی فعال

عضو شده در: 21 مهر 1385

تشکر شده 16 بار در 12 پست

پست تاریخ: چهار‌شنبه 20 خرداد 1394 - 14:30    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام
نرم افزار خوبیه سرعت کار و میبره بالا مخصوصا برای محاسبه ضریب زلزله افزایش 25 درصد معادل سازی نیروی شلاقی بوسله آیین نامه UBC -ساخت ترکیب بارها و همپایه کردن برش ها ساخت فایل طیف برحسب نوع خاک و اخطار برای بعضی از اشتباه ها که اکثرا در حین کار طراح یادش میره و... فقط به نظر من یکم گرونه تنها ایرادش اینه اما تو یه کار خیلی بدرد من خورد و به زبان عامیانه پولشو درآورد

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
تشکر توسط: A.Amini
shadman_slayer
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 9 اردیبهشت 1390

تشکر شده 1 بار در 1 پست

پست تاریخ: چهار‌شنبه 20 خرداد 1394 - 17:53    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام؛

به عنوان تجربه شخصی کار با این نرم افزار اینکه شما همزمان قادر به طراحی با ETABS وکنترل سازه باشید، امکان بسیار ارزشمندی است که نرم افزار کارا محاسب این امکان را فراهم می کند.
بنده برای یک پروژه فولادی بلند مرتبه کنترل های این نرم افزار را فعال کردم. نقاط قوت از نظر من، کنترل سازه با دقت و سرعت بالا است و همین طور گزارش های مناسب و خوب در اتمام کنترل سازه است که محاسب را قادر می کند به راحتی محل ایرادات و خطاهای موجود در فایل را تشخیص دهد و آنها را برطرف کند، که در حالت عادی ممکن است از چشم بیفتد.
امکان دیگر این سازه کنترل سازه های بتنی و فولادی است که در هر دو امکانات کنترل و ترسیمی مناسبی برای محاسب فراهم می کند.
از نظر من با توجه به قیمت آن نرم افزار خوب و مفیدی است

بازگشت به بالای صفحه

nanoreza
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 30 آبان 1388

تشکر شده 2 بار در 2 پست

پست تاریخ: پنج‌شنبه 1 مرداد 1394 - 13:40    عنوان:  Re: سوال در مورد نرم افزار کارا محاسب پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

mahtab3858 نوشته است:
کسی با کارا محاسب کار کرده ؟ چطوره؟

سلام دوست عزیز

من یه 2 ماهی میشه برنامه رو تهیه کردم به نظرم خیلی خوب و کارامد بود و جای بسیار تقدیر داره از این دوستان عزیز که جهت ارتقای کیفت ساخت و ساز و توسعه، قدم های ارزشمندی برداشته اند و امیداورم که پروژه دردست اقدامشون پیشرفت ها و بروزرسانی متعددی داشته باشه و در آینده ای نزدیک ارائه نسخه ای برای ورژن 2015 هم داشته باشن.

حقیقتا به نظر من برای دوستانی که کار محاسبه انجام می دهند بهتره که داشته باشند اولا اینکه جلوی بروز خطا رو میگیره و دوما نظام مهندسی ها توی سایتشون دیدم تهیه کردن کار هارو برای تائید دشوار میکنه Razz Laughing
سوما اینکه نرم افزار ETABS با توجه به شرایط آئین نامه ما برای ساخت بارها و ترکیب بارها کمیتش کمی میلنگه (نقص داره) به همین علت سرعت مدل سازی کاررو با توجه به شرایط آئین نامه ایرن بالا می بره

از انجایی که هزینه کد نویسی بالاست و وقت گیره از نظر من قیمتش تقریبا مناسبه به خصوص نسبت به نرم افزار های دیگه موجود در بازار!

موفق باشید.

بازگشت به بالای صفحه

sepehrdad
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 26 تیر 1388

تشکر شده 0 بار در 0 پست

پست تاریخ: دوشنبه 27 مهر 1394 - 20:51    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

من محیطشو دیدم، واقعا نرم افزار خوبیه مخصوصا اینکه مهندس یارمحمدی از دوستان بنده هستن و دقت و وسواس فکری ایشون رو در برنامه نویسی و کار حرفه ای دیدم.

امیدوارم نسخه های جدید تر این نرم افزار، با حمایت دوستان در نهایت منجر به تولید یک نرم افزار ملی در زمینه طراحی سازه شود.

پیروز باشید

بازگشت به بالای صفحه

kiani20090
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 3 آبان 1392

تشکر شده 87 بار در 76 پست

پست تاریخ: دوشنبه 27 مهر 1394 - 21:06    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

لطفا در خصوص عملکرد نرم افزار بیشتر توضیح دهید آیا به بهینه سازی هم کمک میکنه؟کسی میتونه مقایسه ای با سایر نرم افزارها انجام بده؟

بازگشت به بالای صفحه

u00221
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 13 اسفند 1385

تشکر شده 336 بار در 157 پست

blank.gif

پست تاریخ: سه‌شنبه 28 مهر 1394 - 08:05    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

اگر دمو نرم افزار توسط شركت ارائه مي شد بهتر ميتوان درباره اين نرم افزار اظهار نظر كرد

بازگشت به بالای صفحه

ldghn
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 30 اردیبهشت 1387

تشکر شده 27 بار در 21 پست

پست تاریخ: جمعه 1 آبان 1394 - 15:30    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

من مدت چند ماه هستش که کاربر نرم افزار کارا محاسب هستم.
برای اطلاع دوستان باید بگم که این نرم افزار شبیه هیچ کدوم از نرم افزارهای تجاری و غیر تجاری بازار نمیباشد. به نظر من،آنچه که این نرم افزار را در حال حاضر بسیار کابردی میکند اضافه نمودن قابلیتهای فوق العاده به ایتبس به منظور ساختن طیف، اعمال زلزله و ایجار ترکیب بارهای مختلف با توجه به آیین نامه های مورد استفاده در ایران و مورد پذیرش نظام مهندسی شهرهای مختلف میباشد. سایر امکانات کنترلی نرم افزار از جمله پیدا کردن محل Warning ها هم خیلی خیلی برای من کاربردی بوده خصوصا در مورد سقف های یوبوت و دال های که نیاز به مش بندی خاص داشته.

یک سری کنترل هم که مربوط به پیدا کردن اشتباهات سهوی در مدلسازی هست که برای سازه های بزرگ میتونه خیلی کاربردی باشه. هر چند در مورد سازه کوچیک 4 5 طبقه که بصورت چشمی میشه بسیاری از مسائل مدلسازی رو کنترل کرد خیلی بکار نمیاد.

با توجه به این موضوع که از برنامه کاری گروه برنامه نویس اون تا حدودی با خبر هستم . بزودی نیز امکاناتی همچون اعمال خودکار طیف در زوایای مختلف و همپایه سازی صحیخ این زوایا نیز به نرم افزار طی یک آپدیت افزوده خواهد شد. (همپایه سازی تعداد زوایای زیاد طیف خیلی خیلی بصورت دستی وقت گیره) و البته امیدوارم که کنترل مواردی همچون دریفت ، برش ها و سایر کنترل های دیگر نیز به زودی با توجه به وعده های برنامه نویسان به برنامه اضافه بشه.

بازگشت به بالای صفحه

نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید