دومین کنفرانس بین المللی مهندسی عمران ، معماری  و مدیریت بحران
iransaze.com :: مشاهده موضوع - آموزش تصویری ایتبس مطابق با آیین نامه ی ایران (دانلود آموزش) 1391
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست iransaze.com » دانلود جزوات الکترونیکی تخصصی فارسی

ارسال موضوع جدید   این موضوع قفل شده است و شما نمی توانید آن را ویرایش کرده و یا به آن پاسخ دهید.   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
آموزش تصویری ایتبس مطابق با آیین نامه ی ایران (دانلود آموزش) 1391 رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  

آموزش چطور بود
عالی
48%
 48%  [ 13 ]
خوب
25%
 25%  [ 7 ]
معمولی
18%
 18%  [ 5 ]
بد
7%
 7%  [ 2 ]
مجموع رای ها : 27

نویسنده پیام
فرشاد امنخانی
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 23 آبان 1388

تشکر شده 273 بار در 61 پست

[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: دوشنبه 7 فروردین 1391 - 20:31    عنوان: icon_idea آموزش تصویری ایتبس مطابق با آیین نامه ی ایران (دانلود آموزش) پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام
از اونجایی که خیلی از دوستان در استفاده از ایتبس مشکل دارن و نمی تونند به طور صحیح از این نرم افزار مهم عمران استفاده کنند و یا در تطبیق دادن اون با آیین نامه ی ایران مشکل دارن من دست به تهیه آموزش این برنامه مطابق با آیین نامه ی ایران کردم
دوستان می تونن این آموزش رو دانلود کنند و در صورتی که به مشکلی بر خوردن اون رو مطرح کنند تا بهش جواب بدم
با تشکر
فرشاد امن خانی 1391.01.07

[size=30]برای دانلود آموزش از سرور های مختلف بر روی لینک زیر کلیک کنید

http://etabs.mycivil.ir/showthread.php?tid=1

اینم آموزش وارد کردن آی پی های ایرانی در ایتبس که دوستان درخواست کرده بودن

http://etabs.mycivil.ir/showthread.php?tid=5

اینم آموزش تصویری بدست آوردن ضریب زلزله برای ایتبس+برنامه ی کامپیوتری

http://etabs.mycivil.ir/showthread.php?tid=89
لینک مستقیم دانلود :
www.mycivil.ir/up/uploads/learnin-etabs-with-farshad-amankhani.rar
محیطی از آموزش

بند انگشتی, برای دیدن عکس به صورت کامل بر روی آن کلیک نمایید

بند انگشتی, برای دیدن عکس به صورت کامل بر روی آن کلیک نمایید
دانلوددانلود آموزش ایتبس

این مطلب آخرین بار توسط فرشاد امنخانی در سه‌شنبه 5 اردیبهشت 1391 - 16:44 ، و در مجموع 13 بار ویرایش شده است.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر
تشکر توسط: obatik, oMiDsMaRt, آرمین عبدالله, admin, Selective, sattari-e, Marde_Mosalman, 991360, amir6777, drim_w3, milad30vil, shahab772, MCivil, ramtin41, hfarahani48, Vakef, amir91, sepehr60nba, GOLKOUCHIK, isana, abdolreza366, D_AliJamshidi, hamedplus, mina2000
:
Selective
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 27 شهریور 1388

تشکر شده 234 بار در 109 پست

پست تاریخ: دوشنبه 7 فروردین 1391 - 21:53    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام دوست عزیز با تشکر از شما به خاطر تهیه این فایل و اینکه زحمتی که کشیدید قابل تقدیره.
ولی تا جایی که من میدونم الان آئین نامه UBC97-ASD یه جورایی منسوخ شده و حتی نظام مهندسی هم قبولش نمیکنه.(از اونجایی که مبحث 10 در سال 1387 دست خوش تغییرات زیادی شد به این نتیجه رسیدند که همخونی AISC-ASD89 با آیین نامه ایران بیشتره)
یه سوال دیگه اینکه شما تو فایل تاکید زیادی بر این داشتید که این آموزش صرفا برای سیستم قاب ساده با مهاریند هم محوره ولی تو مدلتون در جهت Y قاب هاتون مهار نشده هستند. چرا ؟؟؟؟؟
با تشکر

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email
تشکر توسط: فرشاد امنخانی, saboktakin
فرشاد امنخانی
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پست تاریخ: دوشنبه 7 فروردین 1391 - 22:00    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام
در مورد آیین نامه جای بحث زیادی وجود داره و هر کدومشون دارای نقطه ضعف و قوی هست و هیچکدومشون رو نمی شه گفت 100 درصد با آیین نامه ی ایران تطبیق میکنه به طوری که می تونم به جرات بگم آیین نامه ی ایران جزو هیچ کدوم از آیین نامه ها نیست

در مورد مهار نشده قاب در جهت y فرمایش شما درست هست و من باید بادبند میزدم ولی این نکته رو من بارها در آموزش گفتم که تمام نکات رو در آموزش انجام نمی دم اون هم به چند دلیل
اول اینکه دوستان در آموزش زیاد سردرگم نشد و دوم اینکه هدف اصلی من آموزش و درک نوع طراحی کردن با ایتبس بود در غیر این صورت حرف شما کاملا درست هست من باید در جهت y بادبند میزدم.

ممنون که به این آموزش نگاهی انداختید

بازگشت به بالای صفحه

Selective
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 27 شهریور 1388

تشکر شده 234 بار در 109 پست

پست تاریخ: دوشنبه 7 فروردین 1391 - 22:31    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

dozanani نوشته است:
سلام
در مورد آیین نامه جای بحث زیادی وجود داره و هر کدومشون دارای نقطه ضعف و قوی هست و هیچکدومشون رو نمی شه گفت 100 درصد با آیین نامه ی ایران تطبیق میکنه به طوری که می تونم به جرات بگم آیین نامه ی ایران جزو هیچ کدوم از آیین نامه ها نیست

در مورد مهار نشده قاب در جهت y فرمایش شما درست هست و من باید بادبند میزدم ولی این نکته رو من بارها در آموزش گفتم که تمام نکات رو در آموزش انجام نمی دم اون هم به چند دلیل
اول اینکه دوستان در آموزش زیاد سردرگم نشد و دوم اینکه هدف اصلی من آموزش و درک نوع طراحی کردن با ایتبس بود در غیر این صورت حرف شما کاملا درست هست من باید در جهت y بادبند میزدم.

ممنون که به این آموزش نگاهی انداختید

خواهش میکنم.
ولی به نظر من مطلبی که وارد دنیای اینترنت میشه ممکنه به دست خیلی ها برسه و اون ها هم این مطلب رو به عنوان رفرنس در نظر بگیرند و یه جاهایی ازش استفاده کنند و .......
پس باید توجه خیلی زیادی به این مطالب کرد تا مبادا مشکلی داشته باشند.
در ضمن به نظر من الان مطالب زیادی به صورت Free در اینترنت جهت دانلود هست که همگی تا رسیدن به مرحله آنالیز و دیزاین به خوبی مطلبو توضیح دادند و مدل سازی رو به خوبی آموزش دادن ولی مراحل تحلیل و طراحی رو خیلی خلاصه کردند که این به نظرم اصلا خوب نیست. مثلا وقتی من خودم داشتم این نرم افزار رو یاد میگرفتم گیر اصلیم روی اصول طراحی بود و اینکه کجاها طراح چه حرکتی رو بزنه تا بهترین جواب رو بگیره. دوستان اگه روی این بخش مهم متمرکز بشند خیلی خوب میشه....
با تشکر فراوان ....

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: فرشاد امنخانی
amin.rah
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 29 بهمن 1385

تشکر شده 83 بار در 56 پست

blank.gif

پست تاریخ: دوشنبه 7 فروردین 1391 - 23:33    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

'' سالی که نکوست از بهارش پیداست ''
جناب مهندس dozanani بابت آموزش کار بسیار عالی انجام دادی ..
و اگر یک کم بیشتر رو آنالیز تمرکز میکردی واقعا کار ارزشمندی میشد.
انشالله در ورژن بعدی این رو خواهیم دید!!
در ضمن اگر وقت داری برای اسکلت بتنی هم یک برنامه آموزشی تهیه کنی که نور علی النور خواهد شد
Very Happy

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
فرشاد امنخانی
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پست تاریخ: سه‌شنبه 8 فروردین 1391 - 00:24    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

khoros64 نوشته است:
'' سالی که نکوست از بهارش پیداست ''
جناب مهندس dozanani بابت آموزش کار بسیار عالی انجام دادی ..
و اگر یک کم بیشتر رو آنالیز تمرکز میکردی واقعا کار ارزشمندی میشد.
انشالله در ورژن بعدی این رو خواهیم دید!!
در ضمن اگر وقت داری برای اسکلت بتنی هم یک برنامه آموزشی تهیه کنی که نور علی النور خواهد شد
Very Happy

ممنون دوست من
همون طوری که در آخر آموزش گفتم برای ادامه ی این آموزش می خوام پیوست هایی اضافه کنم تا آموزش بیشتر به حقیقت نزدیک بشه
در مورد سازه های بتنی هم چشم یک آموزش سعی می کنم تهیه کنم که امیدوارم برای دوستان مفید باشه هر چند که وقت زیادی رو می بره
باور کنید برای تهیه ی همین آموزش چند روز از وقت عیدم رو روش گذاشتم.

بازگشت به بالای صفحه

m_k_yazdanian
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 15 آذر 1385

تشکر شده 1 بار در 1 پست

blank.gif

پست تاریخ: سه‌شنبه 8 فروردین 1391 - 08:51    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عرض سلام و تبریک سال نو
اول یک تشکر از دوستان عزیز که در این ایام تعطیلی که به فکر ارتقای علمی جامعه مهندسین هستن و یک گلایه هم دارم اونم اینه که اگر دوستی داره زخمت میکشه یه فایلی یا راهنمایی را به اشتراک میذاره لطف کنن تا حد ممکن بدون اشکال باشه.من میخوام با اجازه از دوستان چندتا کامنت روی این فایلی که دوست عزیز زحمت کشیدن بذارم(البته هدف فقط آگاهی دوستان غزیز هست و قصد جسارت به کسی را ندارم):
1- تحلیل مدل کامل نمیشه بخاطر ناپایداری سازه در جهت y (پیوست را ملاحظه فرمایید)
2-تو صفحه های مربوط به طراحی ظاهرا گره ها بصورت یک تکیه گاه مفصلی معرفی شده چرا؟
3- عکس های طراحی مربوط به مدلی که آموزش داده شده نیست.

با تشکر

بازگشت به بالای صفحه

فرشاد امنخانی
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پست تاریخ: سه‌شنبه 8 فروردین 1391 - 10:30    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

m_k_yazdanian نوشته است:
عرض سلام و تبریک سال نو
اول یک تشکر از دوستان عزیز که در این ایام تعطیلی که به فکر ارتقای علمی جامعه مهندسین هستن و یک گلایه هم دارم اونم اینه که اگر دوستی داره زخمت میکشه یه فایلی یا راهنمایی را به اشتراک میذاره لطف کنن تا حد ممکن بدون اشکال باشه.من میخوام با اجازه از دوستان چندتا کامنت روی این فایلی که دوست عزیز زحمت کشیدن بذارم(البته هدف فقط آگاهی دوستان عزیز هست و قصد جسارت به کسی را ندارم):
1- تحلیل مدل کامل نمیشه بخاطر ناپایداری سازه در جهت y (پیوست را ملاحظه فرمایید)
2-تو صفحه های مربوط به طراحی ظاهرا گره ها بصورت یک تکیه گاه مفصلی معرفی شده چرا؟
3- عکس های طراحی مربوط به مدلی که آموزش داده شده نیست.

با تشکر

اول از شما تشکر میکنم به خاطر توجه کردن به این آموزش

1-در مورد ناپایدار بودن در جهت y در بالا علتش رو توضیح دادم (مگر نه اصول درستش این بود که من باید در این سمت هم بادبند میزدم)
2-در مورد مفصلی بدون تکیه گاه حق کاملا با شماست به خاطر اینکه من سریع این کار رو کردم اشتباه از آب در اومد و الان که گفتید متوجه این کار شدم
3-بله عکس مربوط به مدل طراحی شده نبود چون در این مثال آی پی های ایرانی رو وارد نکرده بودم و فکر کردم دوستانی که تازه می خوان با این برنامه آشنا بشن با دیدن اسم های عجیب و قریب مثل w16d12 کمی گیج بشن

این اشتباه ها رو من کاملا قبول دارم و در آموزش هم بارها بهش اشاره کردم و هدف اصلی من آموزش به دوستان با درک صحیح اصول کار این برنامه و تطبیق دادن این برنامه با آیین نامه ی ایران بود

در آخر باز هم از شما تشکر می کنم

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: Marde_Mosalman
behradbfm
کاربر ویژه
کاربر ویژه

عضو شده در: 7 خرداد 1386

تشکر شده 1190 بار در 665 پست

پست تاریخ: دوشنبه 14 فروردین 1391 - 11:52    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام ، ضمن قدردانی از زحمات این دوست عزیز ، با توجه به اینکه برخی از همکاران بعلت عدم آگاهی ممکن است از فایل ارایه شده در کارهای اجرایی الگوبرداری کنند لذا صرفا بمنظور اطلاع رسانی بیشتر به استحضار میرساند طراحی بر اساس آیین نامه ASD-UBC97 از تاریخ بهمن سال 1387 دیگر کارایی ندارد(بعلت تغییرات اساسی در مبحث 10 فولاد ایران بویژه بخش ضوابط لرزه ایی) و بناچار بایستی برای تنش مجاز از آیین نامه AISC-ASD89 و برای روش حالات حدی از آیین نامه AISC2005استفاده کرد.
از طرفی چون تاکنون توسط شرکت CSI آیین نامه مذکور در برنامه ایتبس لحاظ نشده است لذا میتوان از آیین نامه AISC360 05/UBC2006 که با اندک تغییراتی با مبحث 10 ایران انطباق نسبتا کاملی در روش حالات حدی دارد استفاده نمود.

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: فرشاد امنخانی, rzwan_civil
jackson
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: پارامترهای تابع تاریخ شمسی نادرست می باشد.

تشکر شده 157 بار در 108 پست

blank.gif

پست تاریخ: دوشنبه 14 فروردین 1391 - 12:03    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

ممنون از وقتی که گذاشتین.

ولی موازی کاری سودی به هیچ کس نمی رسونه.

موفق باشید.

بازگشت به بالای صفحه

نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   این موضوع قفل شده است و شما نمی توانید آن را ویرایش کرده و یا به آن پاسخ دهید.   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
صفحه 1 از 2

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید