سازه 90 : نرم افزار ترسیم سازه های بتن آرمه
iransaze.com :: مشاهده موضوع - دانلود مطالب جوش سر به سر میلگرد(فورجینگ)+فیلم و عکس+نتایج
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست iransaze.com » دانلود عکس، فيلم، فلش، پاورپوينت و ...

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
دانلود مطالب جوش سر به سر میلگرد(فورجینگ)+فیلم و عکس+نتایج
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
ehsan2020
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 17 مهر 1385

تشکر شده 94 بار در 50 پست

blank.gif

[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: شنبه 26 بهمن 1392 - 01:02    عنوان: icon_shocked دانلود مطالب جوش سر به سر میلگرد(فورجینگ)+فیلم و عکس+نتایج پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

تکنولوژی فرآیند فورجینگ سر به سر میلگرد در سال 1952 میلادی و با هدف کاربرد در صنعت حمل و نقل ریلی ابداع و توسعه یافت. با گسترش روز به روز ساخت و ساز و رشد شهرها و بلند مرتبه سازی، توجه به موضوع مقاوم سازی و استحکام سازه ها به منظور حفظ جان و سرمایه ساکنین در اهمیت قرار گرفت و این فرآیند با توجه به ضریب ایمنی بالا و نیز کاهش هزینه ها وارد حوزه ساخت و ساز گردید.

این شرکت با بهره گیری از متخصصین با سابقه خود در زمینه های عمران , متالورژی , مکانیک و با درایت و شناخت بررسی شده از مشکلات و معضلات موجود در صنعت ساخت و ساز مسکن اقدام به فعالیت در زمینه وارد نمودن فن آوریهای نوین دنیا از جمله فرآیند فورجینگ سر به سر میلگرد در جهت نیل این تکنولوژی ها به سمت بومی سازی در کشور و نیز افزایش استحکام در بخش صنعت ساخت و ساز کشور نمود.
http://www.gcivilg.com/post-1961.aspx

http://iransaze.com/ftopic-37291-days0-orderasc-0.html

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر
تشکر توسط: fara-tarh, Missaghian, admin, amirhoseynd
:
drim_w3
کاربر ویژه
کاربر ویژه

عضو شده در: 10 اردیبهشت 1387

تشکر شده 2836 بار در 1486 پست

iran.gif

پست تاریخ: شنبه 26 بهمن 1392 - 20:38    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام

چندتا توصیه به دوستان در خصوص این روش دارم:

1- یکی از مشکلاتش این هست که نمیشه فهمید کیفیت نقطه جوش شده چگونه است!

در ناییدیه مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن آمده که :

اگر در روز 200 تا سر جوش توسط یک اکیپ داده شد، باید تست اولتراسونیک انجام بدید، اگر از این 30 تا جوشی که رندوم انتخاب می کنید

واسه تست، 1 جوش مشکل داشت، همان یک جوش را مجددا بریده و از نو جوش دهید.

اگر در 30 تا جوش، حتی 2 عدد رد شد، می بایست همه 200 جوش Exclamation را تست نمایید و هر کدام معیوب است، را مجددا از نو جوش دهید

یا بجای آن یک میلگرد به اندازه طول گیرداری (طول گیرداری؟!) در محل جوش قرار دهید.

ما که به هر آزمایشگاه پایه یکی زنگ زدیم که بیاد آزمایش کنه، گفتند باید حتما بالا و انتهای محل جوش روی کار ساب بخوره تا بشه تست را انجام داد.

یک جورایی میشه گفت که انجام تست غیرممکن است. (اگر کسی تا حالا انجام داده، لطفا در این خصوص توضیح دهد)

فیلم تبلیغاتی آزمایش التراسونیک با دستگاه های مجود در ایران همخوانی ندارد (نظر یکی از همکاران آزمایشگاهی)

میمونه تنها تست کشش که یک تکه میلگرد را ببرید آزمایشگاه و آزمایشگاه هم به شما بگه که میلگرد از محل جوش نشکست و در بالاتر یا پایین تر آن این اتفاق افتاد.

که این افزایش مقاومت ناحیه جوش شده ناشی از افزایش ضخامت قطعه در این ناحیه است و معجزه خاصی صورت نگرفته.

2- طبق بررسی اینترنتی، 2 تا شرکت این دستگاه را بفروش می رسانند، (البته یک شرکت سومی هم دیدیم که بنظرم معتبر نیست)

1- شرکت صراف- آفتاب تابان :وارد کننده دستگاه از کشور ژاپن محصول شرکت دایا

2- سازه آزمون (که در پست بالا نیز اسم آن مشاهده می شود)

گویا یکی از تفاوت های محصول این دو شرکت، تفاوت در جنس گیره هایی است که میلگردها را برای جوش روی سر هم قرار می دهند.

شرکت صراف، دارای گیره های ژاپنی است و شرکت سازه آزمون دارای گیره های ایرانی است.

قبلا از انتخاب شرکت مجری، بپرسید که دستگاه متعلق به کدام شرکت است.

حتما نمونه و نحوه انجم را قبل از اجرا مشاهده کنید.

گیره ها یکی از مهمترین بخش های این پروسه هستند چون میلردها را باید بنحوی در خود جای دهد که هم محور باشند.

3- گویا این روش بیشتر در کشورهای شرق آسیا مرسوم است (هر چی سرچ می کنی، یک مرجع غربی پیدا نمیشه)

4- و خلاصه اینکه خیلی به تبلیغات اینترنتی نمی توان دل خوش کرد.

شرکت های فورجینگ، شرکت های کوپلینگ را می کوبند و شرکت های کوپلینگ، شرکت های فورجینگ و از بدی های روش شرکت رقیب.

5- اخیرا هم که در مقررات ملی مبحث 9 ویرایش سال 92، یک "واو واویلایی" اضافه شده که جوش نوک به نوک خمیری (بنظر میاد منظورش همون فورجینگ است - اگر نیست، اصلاح بفرمایید)

تنها در شرایط کارخانه ای مجاز است.

منظورش چی هست؟ یعنی بریم 2 تا میلگرد 12 متری با فورجینگ در کارخانه جوش بدیم و با تریلی بیاریم مثل یک ستون فلزی نصب کنیم وسط فونداسیون Exclamation

مزیت:

1- سهل الوصول بودن و سرعت بالا (در عرض یکی - دو روز می توان 150 تا میلگرد ستون را جوش داد)

2- کاهش تراکم میلگرد در پای ستون

3- برای میلگرد 25 و 22 دارای صرفه اقتصادی و برای میلگرد 20 تقریبا برابر هزینه اورلب است.

با در نظر گرفتن قیمت میلگرد 1700 تومان

و قیمت هر سر جوش فورجینگ :

میلگرد 25 :6500 تومان
میلگرد 22 : 4800 تومان
میلگرد 20 : 3600 تومان

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email
تشکر توسط: amirhoseynd, goldengate
amirhoseynd
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 8 مرداد 1393

تشکر شده 3 بار در 3 پست

پست تاریخ: چهار‌شنبه 8 مرداد 1393 - 13:41    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

drim_w3, ممنون از اطلاعات کاملت Smile

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
drim_w3
کاربر ویژه
کاربر ویژه

iran.gif

پست تاریخ: چهار‌شنبه 8 مرداد 1393 - 14:08    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

amirhoseynd نوشته است:
drim_w3حمید جان من دقیقا می دونم داستان این سه تا چیه چون تو مرکز تحقیقات آمارشون را دارم.

این شرکت بازرگانی صراف یه وارد کننده دستگاه که از ژاپن میاره و گیره هاش اصله ولی خب دستگاهش برنده و گرون . صاحابشم یه یاروعه که باید باهاش طرف بشی تا بفهمی چه خبره (خدمات و برخورد افتضاح)
شرکت سازه آزمون یه شرکت مهندسی جوش هست که ما باهاش کار کردیم اونا هم از ژاپن میارن ولی از یه مارک دیگه .دستگاهشون هم نصف قیمت بازرگانست. برخورد خوب و کار علمی و خدمات مناسب میدن چون اینکارن خودشون انصافن

اون شرکت سومیه هم که داغون هستن . اینجور که فهمیدم نوچه ها اون دوتا شرکت بودن جمع شدن یه مدت هم زیر نظر سازه آزمون کار کردن بعد یارو انداختتشون بیرون. دستگاهاشون هم شتر گاو پلنگه .هرکی بخره پولش را ریخته تو چاه

تکنیک و روش عالیه منتها باید با آدمش و متخصصش طرف بشی نه گول حرف تبلیغا را بخوری. به نظر من قبل از اینکه کار کنید با هر کدوم خودتون یه سر به شرکتاشون بزنید تا موضوع بیاد دستتون

amirhoseynd نوشته است:
behradbfm نوشته است:
با سلام
تنها مشکل اتصال جوش فورجینگ اینه که با افزایش حرارت در نقطه اتصال تعداد اتمهای دو قطعه بسمت نقطه تماس حرکت کرده و این موضوع ضمن افزایش سختی محل اتصال باعث شکنندگی آن و کاهش نرمی فولاد میشود لذا چنانچه میزان سختی بالا رود در سازه های با شکل پذیری زیاد میتواند ایجاد نقص نماید.

این نظر شما درست نیست مهندس . این یه کار تخصصیه که تو
زاپن به صورت گسترده داره انجام میشه و مطمعنا ما توی اینکار مثل بقیه چیزها باید به دانش فنی اونها که سالها از ما جلوترن احترام بذاریم نه اینکه بیایم چرخ را دوباره اختراع کنیم

با سلام

البته من حمید نیستم، اما در مورد فورجینگ، شما خودتان دستگاه آن را دارید؟

نظر جناب مهندس "behradbfm" هم خیلی دور از واقعیت نیست.

در آزمایش هایی که شما انجام داده اید، میلگرد چگونه و از کجا شکسته می شد؟

یک علامت سوال دیگه ای هم که همیشه برای من وجود داشته اینه که چرا توی اروپا و آمریکا در مورد این روش خیلی صحبتی به میان نیامده ؟

(حداقل من توی سرچ هایی که قبلا کردم، اکثر نتایج معطوف به کشورهای آسیای شرقی بوده است.)

بازگشت به بالای صفحه

amirhoseynd
عضو جدید
عضو جدید

تشکر شده 3 بار در 3 پست

پست تاریخ: پنج‌شنبه 9 مرداد 1393 - 00:02    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

drim_w3 نوشته است:
amirhoseynd نوشته است:
drim_w3حمید جان من دقیقا می دونم داستان این سه تا چیه چون تو مرکز تحقیقات آمارشون را دارم.

این شرکت بازرگانی صراف یه وارد کننده دستگاه که از ژاپن میاره و گیره هاش اصله ولی خب دستگاهش برنده و گرون . صاحابشم یه یاروعه که باید باهاش طرف بشی تا بفهمی چه خبره (خدمات و برخورد افتضاح)
شرکت سازه آزمون یه شرکت مهندسی جوش هست که ما باهاش کار کردیم اونا هم از ژاپن میارن ولی از یه مارک دیگه .دستگاهشون هم نصف قیمت بازرگانست. برخورد خوب و کار علمی و خدمات مناسب میدن چون اینکارن خودشون انصافن

اون شرکت سومیه هم که داغون هستن . اینجور که فهمیدم نوچه ها اون دوتا شرکت بودن جمع شدن یه مدت هم زیر نظر سازه آزمون کار کردن بعد یارو انداختتشون بیرون. دستگاهاشون هم شتر گاو پلنگه .هرکی بخره پولش را ریخته تو چاه

تکنیک و روش عالیه منتها باید با آدمش و متخصصش طرف بشی نه گول حرف تبلیغا را بخوری. به نظر من قبل از اینکه کار کنید با هر کدوم خودتون یه سر به شرکتاشون بزنید تا موضوع بیاد دستتون

amirhoseynd نوشته است:
behradbfm نوشته است:
با سلام
تنها مشکل اتصال جوش فورجینگ اینه که با افزایش حرارت در نقطه اتصال تعداد اتمهای دو قطعه بسمت نقطه تماس حرکت کرده و این موضوع ضمن افزایش سختی محل اتصال باعث شکنندگی آن و کاهش نرمی فولاد میشود لذا چنانچه میزان سختی بالا رود در سازه های با شکل پذیری زیاد میتواند ایجاد نقص نماید.

زاپن به صورت گسترده داره انجام میشه و مطمعنا ما توی اینکار مثل بقیه چیزها باید به دانش فنی اونها که سالها از ما جلوترن احترام بذاریم نه اینکه بیایم چرخ را دوباره اختراع کنیم

با سلام

یک علامت سوال دیگه ای هم که همیشه برای من وجود داشته اینه که چرا توی اروپا و آمریکا در مورد این روش خیلی صحبتی به میان نیامده ؟

(حداقل من توی سرچ هایی که قبلا کردم، اکثر نتایج معطوف به کشورهای آسیای شرقی بوده است.)

سلام مجدد. ببخشید که اسم شما را اشتباه متوجه شدم. من دستگاه فورجینگ ندارم ولی توی دوره آشنایی با فورجینگ توی مرکز ملی مقاومسازی شرکت کردم توی دوتا از پروژه هامون هم به واسطه من استفاده کردیم از این تکنیک. در کل راضی بودیم. نمونه ها را هم فرستادیم امیر کبیر و شریف که توی هر سری شکستشون از خود میلگرد بود.
در مورد اروپا و آمریکا هم چیزی که به ما گفتند توی کلاس اختراع جوشکاری با گاز استیلن توی ژاپن دلیلش بوده و اینکه گاز استیلن زیاد دارند فکر کنم اونجا !!!! توی استاندارد آلمان تست هاش بود ولی تا جایی که یادمه اگر بخواهی پیداش میکنم.
ما که انجام دادیم و خوب بود یکبار تجربه کنید توصیه میکنم.
ارادتمند شما

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: drim_w3
amirhoseynd
عضو جدید
عضو جدید

تشکر شده 3 بار در 3 پست

پست تاریخ: شنبه 11 مرداد 1393 - 22:19    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

drim_w3 نوشته است:
amirhoseynd نوشته است:

amirhoseynd نوشته است:
behradbfm نوشته است:
با سلام

با سلام

سلام مجدد. ببخشید که اسم شما را اشتباه متوجه شدم. من دستگاه فورجینگ ندارم ولی توی دوره آشنایی با فورجینگ توی مرکز ملی مقاومسازی شرکت کردم توی دوتا از پروژه هامون هم به واسطه من استفاده کردیم از این تکنیک. در کل راضی بودیم. نمونه ها را هم فرستادیم امیر کبیر و شریف که توی هر سری شکستشون از خود میلگرد بود.
در مورد اروپا و آمریکا هم چیزی که به ما گفتند توی کلاس اختراع جوشکاری با گاز استیلن توی ژاپن دلیلش بوده و اینکه گاز استیلن زیاد دارند فکر کنم اونجا !!!! توی استاندارد آلمان تست هاش بود ولی تا جایی که یادمه اگر بخواهی پیداش میکنم.
ما که انجام دادیم و خوب بود یکبار تجربه کنید توصیه میکنم.
ارادتمند شما

بازگشت به بالای صفحه

drim_w3
کاربر ویژه
کاربر ویژه

iran.gif

پست تاریخ: شنبه 11 مرداد 1393 - 23:32    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

نقل قول:
سلام مجدد. ببخشيد که اسم شما را اشتباه متوجه شدم. من دستگاه فورجينگ ندارم ولي توي دوره آشنايي با فورجينگ توي مرکز ملي مقاومسازي شرکت کردم توي دوتا از پروژه هامون هم به واسطه من استفاده کرديم از اين تکنيک. در کل راضي بوديم. نمونه ها را هم فرستاديم امير کبير و شريف که توي هر سري شکستشون از خود ميلگرد بود.
در مورد اروپا و آمريکا هم چيزي که به ما گفتند توي کلاس اختراع جوشکاري با گاز استيلن توي ژاپن دليلش بوده و اينکه گاز استيلن زياد دارند فکر کنم اونجا !!!! توي استاندارد آلمان تست هاش بود ولي تا جايي که يادمه اگر بخواهي پيداش ميکنم.
ما که انجام داديم و خوب بود يکبار تجربه کنيد توصيه ميکنم.
ارادتمند شما

با سلام و احترام

ممنون از اطلاعاتي که در اختيار گذاشتيد.

نقل قول:
در مورد اروپا و آمريکا هم چيزي که به ما گفتند توي کلاس اختراع جوشکاري با گاز استيلن توي ژاپن دليلش بوده و اينکه گاز استيلن زياد دارند فکر کنم اونجا !!!! توي استاندارد آلمان تست هاش بود ولي تا جايي که يادمه اگر بخواهي پيداش ميکنم.

اگر زماني به اين استاندارد دسترسي پيدا نموديد، سپاسگذار خواهم شد، در اينجا نيز قرار دهيد.

نقل قول:
نمونه ها را هم فرستاديم امير کبير و شريف که توي هر سري شکستشون از خود ميلگرد بود.

درست است که از خود ميلگرد مي شکند، ولي از کجاي ميلگرد؟ عکس نمونه شکسته شده را داريد؟

نقل قول:
ما که انجام داديم و خوب بود يکبار تجربه کنيد توصيه ميکنم.

ما هم سه بار با سه شرکت مختلف در يک پروژه کار کرديم، خيلي به دلم ننشست (خودش+ شرايط تحميلي که به واسطه اين روش به ما تحميل شد)

و عطايش را به لقايش بخشيديم.

بازگشت به بالای صفحه

mohsenmas
کاربر برتر سال 92 و همکار علمی سایت
کاربر برتر سال 92 و همکار علمی سایت

عضو شده در: 18 خرداد 1386

تشکر شده 2588 بار در 1898 پست

پست تاریخ: یکشنبه 12 مرداد 1393 - 12:39    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام مهندسdrim_w3,
بیزحمت دلایل قسمت آخر که باعث شد عطايش را به لقايش ببخشيد بیشتر توضیح دهید.

http://iransaze.com/ftopict-41227.html

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger
drim_w3
کاربر ویژه
کاربر ویژه

iran.gif

پست تاریخ: سه‌شنبه 14 مرداد 1393 - 00:05    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

mohsenmas نوشته است:
سلام مهندسdrim_w3,
بیزحمت دلایل قسمت آخر که باعث شد عطايش را به لقايش ببخشيد بیشتر توضیح دهید.

سلام

برای جلوگیری از ادامه دادن تاپیک های موازی، در تاپیک زیر پاسخ را می نویسم:

http://www.iransaze.com/ftopic-39382-50-days0-orderasc-.html

از مدیران نیز تقاضا دارم در صورت صلاحدید،چند ارسال اخیر من در این تاپیک را به تاپیک بالا انتقال دهند.

بازگشت به بالای صفحه

mohsenmo
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 14 مرداد 1393

تشکر شده 0 بار در 0 پست

blank.gif

پست تاریخ: سه‌شنبه 14 مرداد 1393 - 15:13    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام خدمت دوستان عزیز
تو سایت آپارات چندتا فیلم دیدم در مورد جوشکاری سر به سر میلگرد و روش تست میلگرد جوش شده ، لینک فیلم ها رو میزارم تا دوستان هم استفاده کنن و مثل من اطلاعاتشون در این مورد بیشتر بشه
http://www.aparat.com/v/tHreG
http://www.aparat.com/v/AS5ul
http://www.aparat.com/v/Bl9U7
http://www.aparat.com/v/lj647
http://www.aparat.com/v/isTXJ

بازگشت به بالای صفحه

نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید